Tworzenie memów na zlecenie

Memy internetowe to antyteza estetyki i synteza treści. W obliczu zmanierowania przebodźcowaniem w mediach społecznościowych wzbudzenie zainteresowania tradycyjną reklamą to próżne wołanie na medialnej puszczy. I wtedy pojawiamy się my, cali na biało macherzy content marketingu ogorzali w ogniu medialnej walki na różnych frontach, facebooku, instagramie, wykopie, kwejku i innych.

Jak to działa?

Każdy może użyć np. generator memów w internecie i… no właśnie, co dalej?

Jeżeli nic Ci nie mówi seria memów z Drakem, socjalistycznym Bugsem, polskim nosaczem, konserwatywką czy zmurszałym Deus Vult? Jeżeli nie wiesz co to koteł, Karyna, Pioter, Panie Bożu, Puchałke, przegryw to lepiej nie pchaj się do publikacji swojego dzieła, lepiej potrzymaj mi piwo i czytaj dalej.

Formaty

Memy mogą wykorzystywać własne obrazy lub już istniejące formaty.

Przykłady formatów:

Formaty to istniejący w różnego rodzaju odmianach jeden graficzny schemat z różnymi przypisami, tekstami.

Przykłady różnych tekstów w jednym formacie.

Trzeba zatem znać ten język komunikacji tak jak angielski czy php, żeby w danym środowisku być zrozumiałym, by zwiększyć prawdopodobieństwo akceptacji wśród innych osób, a być może stania się świetym gralem internetu czyli wiralem, gdy mem powiela się “sam”, tworzy własne podformaty i rodzaje i wogóle, żyje własnym życiem.

Język

Niezależnie od grupy docelowej klientów, memy powinny zawierać lakoniczną formę przekazu tekstowego. Najlepiej w formule obowiązującej w mediach społecznościowych, nagłówkowej z uwzględnieniem internetowego slangu, “co ja widzę” a może “co ja paczę”, “jakiś facet” a może “anon”? Tworzenie memów to też własne słowotwórstwo i propozycje neologizmów, zabawa słowem a z drugiej strony cytaty i literacki język, sąsiadujący z soczystym przeklnięciem. Dadaizm w pełnej nowej odsłonie, ale jest to też tekst nie gubiącą przekazu.

Obraz

Możesz korzystać z opcji jaką oferuje generator memów, ale wówczas z dobrodziejstwem inwentarza otrzymasz pełno znaków wodnych danego serwisu, wymagane będzie zalogowanie się do istniejącego konta, nie każdy generator ma te obrazki, które potrzebujesz, konto może zatem być potrzebnych kilka. Ostateczna jakość obrazu może być niesatysfakcjonująca, a być może potrzebna będzie modyfikacja formatu mema?

Dlatego powiedzieć “Stwórz mema” bo to proste, proste wcale nie jest, a co dopiero gdy w rachubę wchodzi mem wideo.

Kompleksowa obsługa

Bogate doświadczenie ma wpisane w swój kod ciągłe wymyślenie się na nowo w marketingowej przestrzeni, nie odrywamy się jednak od klasycznych form w tym grafik, ulotek, katalogów, banerów, zdjęć, logo, stron internetowych czy rysunków satyrycznych. Prowadzimy też kampanie reklamowe i doradzamy w kwestiach użycia reklamowych narzędzi. Naszą ofertę poszerza też działanie z obszaru SEO firmy. Piszemy artykuły i optymalizujemy strony internetowe pod kątem pozycjonowania. Dużo tego, ale paradoksalnie wszystko zawiera się w jednym koszyku myśli i działania. Którymi to chętnie podzielimy się z Tobą.

Zlecenie nam poszczególnych działań w tym memów to również przyjemność obcowania z firmą prowadzącą “radosny biznes”, mając przy tym cały czas na uwadze cel, jakim są worki złota jakie wspólnie wykopiemy.

Zapraszamy do współpracy i komunikacji.

Back to top