ZDJĘCIA REKLAMOWE, ZDJĘCIA
PRODUKTOWE

Chcąc zabłysnąć w sferze nienagannej i wysublimowanej reklamy wizualnej, najlepiej zdecydować się na pewne kroki, które pozwolą potencjalnemu klientowi zapoznać się z oferowanymi produktami czy samą firmą. Nietuzinkową metodą przedstawienia tego, co należy zaprezentować w klarowny i efektowny sposób są zdjęcia reklamowe. Nie ma tutaj miejsca na aberrację – sfocusowani na cel, czyli odzwierciedlenie najbardziej pasjonujących i spektakularnych produktów i chwil z życia firmy, ujmujemy rzeczywistość w zaskakujący, często innowacyjny koncept reklamowych miraży. W internecie, gdzie obraz uderza w nas na każdym kroku, my stawiamy na fotografię świeżą i gustowną.

Profesjonalna fotografia produktowa
dla firm i freelancerów

Fotografia reklamowa często kojarzona ze sztampowymi, pozbawionymi smaku i dobrego gustu fotkami czy też pstrykami, u nas zostaje przełamana fenomenalnym sprzętem, sprawnym okiem i monumentalnym zapleczem warsztatowym, które pozwalają uchwycić zdjęcia produktów w niebagatelny, a jednocześnie przystępny sposób. Dobre zdjęcia to wysoka jakość i intrygująca perspektywa, którą oferujemy naszym klientom. Zdjęcia produktów i usług mają moc przyciągania uwagi i wzbudzania pożądania – wybornie wykonane tak, jak mamy w zwyczaju, zapadają w pamięci i nakłaniają do zakupu produktu czy usługi poprzez rozbudzenie intrygującego, wizualnego doznania. Produkt to kapryśne dzieło, które należy oswoić, ugłaskać i przedstawić w jak najbardziej zmyślny sposób, do czego niezbędny jest profesjonalny sprzęt.

Fotografia reklamowa

Oprócz standardowego działania z zakresu fotografii produktowej, oferujemy także zdjęcia packshot czy kreatywne sesje reportażowe. Fotografii reklamowej nie da się bowiem wrzucić do jednego worka zdjęć. Na naszej stronie internetowej przedstawiamy ledwo próbkę rarytasów, które mamy w zanadrzu do utworzenia poczesnego wizerunku produktu czy firmy. Dzięki fotografii produktowej, reklamowej przedstawienie produktów, usług i firm klientów jest banalnie proste. W naszych zdjęciach nie ma potrzeby doszukiwać się dystorsji, a głębia ostrości to nasze motto podczas naciskania spustu w aparacie. Nasze profesjonalne podejście do klientów i ich pracy, na tle konkurencji nie ma sobie równych, zarówno w jakości jak i kreacji zdjęć, które przekładają się na najważniejsze składowe branży klienta, w tym sprzedaż. Wykonujemy monumentalną pracę i tworzymy marketing obrazem – zdjęcia reklamowe i zdjęcia produktowe to nasza specjalność. Sprawdź fotograficzne zagłębie nieprzeciętnej Agencji Reklamowej.

Zdjęcia produktowe dla sklepów internetowych
i do katalogów

Fotografia produktowa rządzi się swoimi prawami. Jest jedną z najtrudniejszych spośród wszystkich rodzajów fotografii, jeśli nie najtrudniejsza. Wymaga mnóstwa cierpliwości, wiedzy i odpowiedniego sprzętu – oczywiście, jeśli zależy nam, by zdjęcia produktowe były naprawdę dobre i by po prostu sprzedawały. Wykonując zdjęcia produktowe do sklepu internetowego, mamy dość dużą swobodę. To od nas zależy, jakie standardy przyjmujemy – czy zdjęcia produktów muszą być wykonane na białym tle, czy tło może być kolorowe (wtedy koniecznie spójne z identyfikacją wizualną firmy), czy do zdjęć reklamowych możemy zatrudnić modelki i modelów. W zależności od branży, rodzaju oferowanych produktów, zdjęcia muszą być wysokiej jakości. Ukazywać powinny najważniejsze cechy asortymentu, klienci szukają w nich bowiem odpowiedzi na nurtujące pytania o rozmiar, kształt czy pojemność.

Zdjęcia produktowe do serwisów aukcyjnych

O ile we własnym sklepie w dużej mierze sami decydujemy o tym, jak chcemy zaprezentować ofertę klientowi, o tyle sprzedając za pośrednictwem serwisów aukcyjnych, jesteśmy w tej kwestii bardzo ograniczeni dość surowymi wytycznymi. Dotyczą one przede wszystkim tła, na jakim powinny znaleźć się przedmioty na zdjęciach produktowych. Musi być ono idealnie białe – w przeciwnym razie nasza aukcja zostanie odrzucona, a w najlepszym razie znajdzie się na samym końcu wyników wyszukiwani.

Uzyskanie białego tła na zdjęciach produktowych wymaga wiedzy oraz zastosowania odpowiedniego sprzętu i kilku trików. Znaczenie ma rodzaj tła – czy użyjemy kartonu, winylu, a może bawełny lub polipropylenu? Od tego zależy, czy będziemy mieć szansę wykonywać dobre zdjęcia produktowe do serwisu aukcyjnego. Kilka ciekawych rozwiązań pozwoli nam uniknąć ciągłego zmieniania tła, które się brudzi, co znacząco przyspiesza sesję. I w końcu sprzęt – aparat fotograficzny, wystarczająca ilość lamp i prawidłowe ich wykorzystanie, a także parasole lub softboxy są niezbędne do wykonywania wysokogatunkowych zdjęć produktowych.

Sprzedawcy w internecie nie mają łatwo – mierzą się z wieloma wyzwaniami, a marketing, do którego możemy zaliczyć fotografię produktową, jest tylko jednym z nich. Od niej jednak może zależeć Twoje być albo nie być, dlatego postaw na profesjonalne zdjęcia produktowe, dzięki którym będziesz sprzedawać jeszcze więcej! A jeśli przygotowujesz kampanię reklamową offline, z powodzeniem wykorzystasz je także w ulotkach i folderach.

Back to top