Ulotki reklamowe

Projektowanie ulotek reklamowych

Ars amandi designu... Pomimo tylu innych reklamowych pokus nadal seksi i nadal działa. I dopóki rasa ludzki będzie posiadała chwytne kończyny ulotki wciąż nie wyjdą z mody i użytku dlatego z niezwykłą uwagą należy podchodzić do jej, ulotki, formy i treść. Ta ostatnia bowiem ginie pod masą emocji jakie dostarczają masmedia, inne też wartości toczą jestestwo nowowchodzących na rynek, pokoleń.

Ulotki reklamowe – czy warto tak się promować?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Są branże, w których ulotki reklamowe nadal odgrywają kluczową rolę w promocji firmy, a przede wszystkim w retencji klienta. Kto z nas nie zatrzymał ulotki dołączonej do zamówionej na wynos pizzy? Ile osób zainspirowanych ulotką reklamową z ofertą szkoły językowej podjęło decyzję o wznowieniu nauki języka angielskiego lub rozpoczęciu nauki kolejnego języka? Jak często podejmujemy decyzję o powrocie na siłownię po otrzymaniu ulotki reklamowej klubu fitness? A może zapisaliśmy się na kurs prawa jazdy po tym, jak ktoś wręczył nam ulotkę szkoły jazdy?

Jak widać, ulotki reklamowe sprawdzają się doskonale w branżach, w których wiele decyzji zakupów zależy od impulsu. Przypomnienie potencjalnemu klientowi o niezrealizowanych celach czy marzeniach za pomocą ciekawej ulotki często owocuje skorzystaniem sprzedażą. Ale ulotki reklamowe są dobrym rozwiązaniem także w branżach, w których klienci potrzebują więcej czasu na przemyślenie decyzji o skorzystaniu z oferty konkretnej firmy. Wykorzystajmy czas, jaki klient poświęcił na zerknięcie na ulotkę – a mamy go niewiele! Często wystarczy jeden argument, jedno atrakcyjne zdjęcie, by klient skorzystał właśnie z naszej oferty.

Projektowanie ulotek, które angażują odbiorcę

Na niewielkim formacie (A5, A6), w jakich najczęściej projektowane są ulotki reklamowe, musi zmieścić się jak najwięcej informacji, podanych w atrakcyjnej formie. Układ strony, precyzyjnie dobrana czcionka, interesujące treści skierowane wprost do potencjalnych klientów, ciekawa grafika, perfekcyjnie dobrane zdjęcie – tutaj każdy szczegół jest ważny. Mamy niewiele miejsca, by pokazać ofertę i niewiele czasu, by zainteresować nią klienta, a jednocześnie odpowiedni, krótki i przejrzysty przekaz jest dokładnie tym, czego klient szuka. Jest skondensowaną dawką informacji, która zachęci go do wykonania telefonu, do napisania do nas w mediach społecznościowych czy udania się wprost do siedziby naszej firmy.

My wiemy, jak projektować ulotki reklamowe, które skutecznie przyciągają uwagę klientów! Zgłoś się do nas, a my zajmiemy się wykonaniem ulotki reklamowej, dzięki której dotrzesz do jeszcze szerszego grona odbiorców. To naprawdę tani i efektywny sposób promocji firmy!