Filmy promocyjne dla firm

Wiesz co robi ten film? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest film na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym filmem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! Krótkie filmy reklamowe to paradoksalnie długi żywot medialny i w dbałości o formę, zgodnie z leninowską zasadą, że ilość przechodzi w jakość, należy siać je na lewo i prawo licząc, że co któryś wzejdzie jutrzenką reklamowej swobody dając napęd do kolejnych.

Krótkie filmy reklamowe to dobra forma komunikacji w posobrazkowym świecie, zdominowanym przez emocjonalny przebodźcowany przekaz. Codzienność urasta do miana święta a świętą utrąca się w niebyt.

Krótkie filmy reklamowe na YouTube

Mówi się, że naszą kultura rządzą obrazki – faktycznie zdjęcia, obrazki, infografiki są skuteczniejszą formą reklamy niż długie treści, choć i z tych nie należy definitywnie rezygnować. Sztuką jest tworzyć kampanie, które efektywnie docierają do tych osób, do których chemy, a jeszcze trudniejsze jest zaplanować i wykreować kampanie uniwersalne i jednocześnie skuteczne. Obecnie stosunkowo największą skutecznością wyróżniają się krótkie filmy reklamowe, wykorzystywane między innymi do kampanii na YouTube, ale także w innych serwisach społecznościowych. Spośród wielu zalet tworzenia filmów reklamowych należy wymienić:
- ciekawa, angażująca forma reklamy
- duża różnorodność w formie przekazu – do filmów reklamowych zaliczamy filmy produktowe, filmy wizerunkowe, filmy instruktażowe
- szerokie spektrum – filmy reklamowe wykorzystywane mogą być w każdej branży, w różnego rodzaju mediach społecznościowych
- skuteczność – kampanie na YouTubie są bardzo skuteczne i jednocześnie generują niskie koszty

Film reklamowy na stronach internetowych

Jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów, a co dopiero obrazów takich setki? Powiedzieć, że film promocyjny w banerze głównym na stronach internetowych to dobry pomysł to jakby nic nie powiedzieć, bo to pomysł doskonały. W 30 sekund możemy urzec potencjalnych odbiorców formą, kolorem i dynamiką w sposób jaki trudno byłoby wyzyskać chociażby sliderem zdjęć czy opisowym sposobem. W social mediach filmy promocyjne to najefektywniejszy magnes, nie wziął się z znikąd sukces tik toka, króla pożeraczy czasu. Tokoż i my tworzymy filmy promocyjne dla firm, które już na wstępie odsłaniają co smaczniejsze kąski i przyciągając uwagę klientów atrakcyjnie sprzedają rzeczy i czynności w firmie.

Produkcja filmów reklamowych na stronę internetową to nie są wielkie koszty i jednosesyjna wizyta pozwala ująć co ważniejsze aspekty działania firmy.

W jaki sposób wykorzystać spoty i filmy reklamowe do promocji firmy?

Filmy promocyjne dla firm, które służą markom do promocji w sieci, znacząco różnią się od reklam, jakie znamy z TV. Przede wszystkim za pomocą spotów reklamowych zdecydowanie łatwiej dotrzeć do targetu, czyli naszych potencjalnych klientów. Dzięki licznym opcjom konfiguracji kampanii reklamowych, spoty reklamowe na YouTube i w innych mediach wyświetlane są tym osobom, na którym nam zależy.

Ponadto istnieją różne formy promocji w Internecie – firmy reklamują się nie tylko za pomocą spotów reklamowych, które najbardziej przypominają reklamę telewizyjną. Krótkie filmy reklamowe jako film produktowy, a także promujący usługi, często w nowy, oryginalny sposób, zaskakując odbiorcę, zwiększając jego zainteresowanie. Na wyróżnienie zasługuje reklamowy film instruktażowy – niezwykle skuteczny i bardzo ceniony przez klientów. Producent, wykonawca usługi czy sprzedawca produktu wciela się w rolę eksperta, który nie namawia (wprost) do skorzystania z oferty, ale pokazuje, dlaczego warto sięgnąć po dany produkt, jak z niego korzystać, jakie są jego najmocniejsze strony i w jakich nietypowych sytuacjach może się on przydać. Takie filmy szkoleniowe można umieścić na kanale na YouTube czy na blogu, opatrując nim treść. Można go wykorzystać w reklamie w innych mediach społecznościowych, a nawet zastosować do promocji w ramach relacji. Możliwości jest wiele, a każda z nich pozwala zwiększyć zasięgi, liczbę subskrybentów, by ostatecznie zwiększyć sprzedaż. To znakomita reklama, która trafia do wielu potencjalnych klientów!

Antyfilmy czyli zła reklama to też reklama

Nie święci produkcje promocyjne lepią i niech pierwszy rzuci kamieniem ten co nie obejrzał lub nie obejrzała filmu tak słabego, że aż pięknego. Że wspomnę film promocyjny wody vytautas (zalecane dla widzów o mocnych nerwach i słabym słuchu). Viralowość przekazu można osiągnąć również taką filmową antytezą, ba filmy promocyjne stały się polem do eksperymentów, bowiem dramatyczne akty strzeliste nie przedają się tak dobrze jak żenujący film promujący. Nie każdego jednak stać psychicznie by odrzucić profesjonalne filmy i powiedzieć im zdecydowane "eeetam", szczególnie, gdy nie wiemy jak się zachować, wówczas warto zachować się przyzwoicie.

Zaufaj naszemu doświadczeniu i stwórz kampanię z wykorzystaniem filmów reklamowych, które z przyjemnością dla Ciebie przygotujemy! Tworzymy oryginalne filmy i animacje dopasowane do potrzeb i budżetu, lubimy partyzanckie podejście do reklamowego rynku i chętnie eksperymentujemy!