Filmy, spoty reklamowe

Wiesz co robi ten film? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest film na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym filmem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo!
Krótkie filmy reklamowe to paradoksalnie długi żywot medialny i w dbałości o formę, zgodnie z leninowską zasadą, że ilość przechodzi w jakość, należy siać je na lewo i prawo licząc, że co któryś wzejdzie jutrzenką reklamowej swobody dając napęd do kolejnych.

#####


Krótkie filmy reklamowe to dobra forma komunikacji w posobrazkowym świecie, zdominowanym przez emocjonalny przebodźcowany przekaz. Codzienność urasta do miana święta a świętą utrąca się w niebyt.

Krótkie filmy reklamowe na YouTube

Mówi się, że naszą kultura rządzą obrazki – faktycznie zdjęcia, obrazki, infografiki są skuteczniejszą formą reklamy niż długie treści, choć i z tych nie należy definitywnie rezygnować. Sztuką jest tworzyć kampanie, które efektywnie docierają do tych osób, do których chemy, a jeszcze trudniejsze jest zaplanować i wykreować kampanie uniwersalne i jednocześnie skuteczne. Obecnie stosunkowo największą skutecznością wyróżniają się krótkie filmy reklamowe, wykorzystywane między innymi do kampanii na YouTube, ale także w innych serwisach społecznościowych. Spośród wielu zalet tworzenia filmów reklamowych należy wymienić:

    • ciekawa, angażująca forma reklamy
    • duża różnorodność w formie przekazu – do filmów reklamowych zaliczamy filmy produktowe, filmy wizerunkowe, filmy instruktażowe
    • szerokie spektrum – filmy reklamowe wykorzystywane mogą być w każdej branży, w różnego rodzaju mediach społecznościowych
    • skuteczność – kampanie na YouTubie są bardzo skuteczne i jednocześnie generują niskie koszty

W jaki sposób wykorzystać spoty i filmy reklamowe do promocji firmy?

Filmy reklamowe, które służą markom do promocji w sieci, znacząco różnią się od reklam, jakie znamy z TV. Przede wszystkim za pomocą spotów reklamowych zdecydowanie łatwiej dotrzeć do targetu, czyli naszych potencjalnych klientów. Dzięki licznym opcjom konfiguracji kampanii reklamowych, spoty reklamowe na YouTube i w innych mediach społecznościowych wyświetlane są tym osobom, na którym nam zależy.

Ponadto istnieją różne formy promocji w Internecie – firmy reklamują się nie tylko za pomocą spotów reklamowych, które najbardziej przypominają reklamę telewizyjną. Krótkie filmy reklamowe często skupiają się na promocji produktu, a także usługi, często w nowy, oryginalny sposób, zaskakując odbiorcę, zwiększając jego zainteresowanie. Na wyróżnienie zasługują reklamowe filmy instruktażowe – niezwykle skuteczne i bardzo cenione przez klientów. Producent, wykonawca usługi czy sprzedawca produktu wciela się w rolę eksperta, który nie namawia (wprost) do skorzystania z oferty, ale pokazuje, dlaczego warto sięgnąć po dany produkt, jak z niego korzystać, jakie są jego najmocniejsze strony i w jakich nietypowych sytuacjach może się on przydać. Taki reklamowy film instruktażowy można umieścić na kanale na YouTube czy na blogu, opatrując nim treść. Można go wykorzystać w reklamie w innych mediach społecznościowych, a nawet zastosować do promocji w ramach relacji. Możliwości jest wiele, a każda z nich pozwala zwiększyć zasięgi, liczbę subskrybentów, by ostatecznie zwiększyć sprzedaż. To znakomita reklama, która trafia do wielu potencjalnych klientów!

Zaufaj naszemu doświadczeniu i stwórz kampanię z wykorzystaniem filmów reklamowych, które z przyjemnością dla Ciebie przygotujemy!