Projektowanie etykiet na butelki

Jeżeli poszukujesz firmy, która zaprojektuje lub zmodyfikuje etykiety na Twoje butelki, to dobrze trafiłeś. Bogate doświadczenie i szeroka paleta graficznych możliwości pozwala zaoferować ciekawe rozwiązania zarówno w zakresie klasycznych, modernistycznych jak i nietypowych projektów etykiet.

Projekty etykiety na wino – klasyczny

Najczęstszym rozwiązaniem w tym obszarze są stylizowane na ryciny, wizerunki budynków, bram lub innych architektonicznych elementów związanych z danym producentem. Nie zawsze jest się w posiadaniu odpowiedniego starodruku, stąd potrzeba wykonanie odpowiednio spreparowanego projektu etykiety, nawiązującego do dawnego stylu czarnobiałych rycin, miedziorytów i innych przeszłych technik powielania grafik.

Przykład wykonanej grafiki a la rycina na podstawie współczesnego zdjęcia

Rycina pałacu w Żaganiu
Zdjęcie pałacu w Żaganiu

W niektórych przypadkach stylizacja dotyczy niekoniecznie architektury, ale podobizny danej osoby, najczęściej historycznie związanej z miejscem powstawania czy dystrybucji wina. Podobnie jak w przypadku architektury, nie zawsze do dyspozycji jest forma ryciny. W takim przypadku prace obejmują wystylizowanie bądź przerysowanie materiału źródłowego tak by pasował do przyjętego kanonu

Wzór etykiety na wino do którego się dopasowujemy (zdjęcie komórką)

Grafika źródłowa w postaci zdjęcia obrazu olejnego, praca współczesna

Efekt końcowy, rycina wykonana w manierze pierwowzoru

Projekty etykiety na nalewki – modernistyczny

Nowoczesność i prostota w asymetrycznej formie podkreśla nietradycyjny charakter przekazu.

Przełamanie tradycyjnego postrzegania branży producentów nalewek na rzecz nowoczesnego wzornictwa z lekką nutką inteligentnej zabawy słowem, przestrzenią i kształtem dzięki czemu konsumpcji towarzyszy chwilowe zwrócenie uwagi na przekaz, który dzięki tym zabiegom wyostrza odbiór i pozycjonuje produkt w wyższej klasie.

etykieta nalewka z Aironii
etykieta nalewka limonkowa

Projekty etykiety na nalewki – ironiczny :)

etykieta nalewka Nal Ewka Sosenmajster
etykieta nalewka pigwowiec japoński
etykieta nalewka pani wisnieska

Projekty etykiety na wino – artystyczny

Gra formą i skojarzeniami była punktem wyjścia do zaprojektowania serii etykiet inspirowanych czołowymi nazwiskami świata sztuki i tak w kolejności poszczególne wina firmowali; Picasso wino Rondo, Van Gogh wino Solaris, Miro wino Riesling, Dali wino Regent.

Zabawny collage tudzież inspiracjach najbardziej znanymi pracami artystów pozwolił zbliżyć się do pierwotnej techniki i sztandarowych wzorów, w które umiejętnie zostały wkomponowane delikatne nawiązania do przedmiotu przedsięwzięcia.

Back to top